Hlavní nabídka

Hlavní strana // Vítání občánků a ...

Obsah stránky

Vítání občánků a blahopřání k životnímu jubileu

Současná ustanovení platných zákonů a zavedení základních registrů značně omezují možnosti měst a obcí využívat konkrétní údaje o občanech k vlastnímu využití v péči o sociální oblast a vytváření občanské sounáležitosti, ke které jak vítání občánků, tak blahopřání jubilantům bezesporu patří. Velká část měst a obcí právě ze zákonných důvodů tradice obřadů vítání občánků a blahopřání jubilantům přerušila nebo je pořádá výhradně po vlastní iniciativě rodičů či jubilantů, neboť jinak se vystavují nebezpečí uložení vysokého finančního postihu od Úřadu na ochranu osobních údajů.


Přes tato úskalí budeme v dlouholeté tradici, kterou je osobní blahopřání občanům Jesenice, kteří dosáhli významného životního jubilea, rozhodně pokračovat. Nicméně od roku 2016 dochází k posunutí věkové hranice osobního blahopřání členek zdravotně sociální komise ze 70 na 75 let.

Osobní blahopřání probíhá v domácím prostředí a jubilant dostává dárkový balíček plný dobrot, kytičku nebo knihu o Jesenici právě při příležitosti 75, 80, 85 a víceletých narozenin. Pokud má jubilant zájem o uveřejnění blahopřání v Jesenickém kurýru s uvedením svého jména, příjmení a případně i věku, podepíše souhlas se zpracováním osobních údajů podle zákona o ochraně osobních údajů, který při osobním blahopřání obdrží.  Oslavencům ve věku 70 let zasíláme blahopřání korespondenčně, neboť v dnešní době to jsou dnes zpravidla občané plní sil a ve velkém pracovním nasazení, ať již v zaměstnání nebo při péči o zahrádku či o vnoučátka a nebývají doma k zastižení nebo o tuto formu blahopřání nemají zájem.


  Rovněž budeme i nadále pořádat obřady vítání nových Jesenických občánků. Při obřadech jsou přivítáni noví občánci s trvalým pobytem v Jesenici, Horních Jirčanech, Osnici, Kocandě a ve Zdiměřicích max. do 18 měsíců věku. Obřad vítání občánků bývá příjemným zážitkem pro rodiče i další příbuzné miminek. Děti dostávají na památku zlatý přívěšek a knihu o Jesenici. Pro radost všech přítomných vystupují děti z místních mateřských školek.

Pozvat však můžeme pouze občánky, jejichž rodiče sami projeví zájem a dodají souhlas se zpracováním osobních údajů k předání kontaktních údajů zástupcům města a ke zveřejnění jména, příjmení dítěte a fotografií z obřadu v Jesenickém kurýru. Formulář souhlasu již nezasíláme předem k rukám rodičů nově narozených občánků, tak jak jsme zasílali doposud.

Formulář je ke stáhnutí na webových stránkách města Jesenice nebo jej obdržíte na podatelně a v kancelářích č. 1.2 a 1.3 v přízemí Městského úřadu Jesenice.

Formulář Vám zašleme rovněž na vyžádání (telefon 241 021 744 nebo petra.paukertova@mujesenice.cz )

Vložený dokument

Vítání občánků - souhlas se zprac. osobních údajů pdf pdf 203 kB

Patička stránky

Dnes je 19. říjen 2017
Svátek má Michaela
Starostka města Jesenice
Mgr. Radka Vladyková
Počasí // In počasí

Kalendář akcí // na říjen

Nejbližší připravovaná akce

Zdravotní cvičení pro seniory

19. říjen 2017 // KULTURA

Podněty občanů // ZmapujTo