Hlavní nabídka

Obsah stránky

Otevření nové třídy mateřské školy v Jesenici

čtvrtek, 18. říjen 2018 // Školství

Po několika měsících příprav se v listopadu 2018 otevřou dveře zcela nové třídy Mateřské školy Jesenice. Třída o kapacitě 25 dětí s vlastní výdejnou jídla se nachází v přízemí bytového domu v Cedrové ulici č. 1462. Tato třída je detašovaným pracovištěm MŠ Jesenice, V Úvoze, odkud bude také dětem přivážena strava. Na hřiště budou děti docházet cca 400 metrů do ulice Platanová. (viz mapka níže)

Text // Zuzana Mojžíšková


Plné zahájení provozu této třídy je plánováno v druhé polovině listopadu 2018. Do této školky nastoupí nejmladší děti, tedy děti tříleté a postupně ty, které v průběhu školního roku věku tří let dovrší. Rodiče dětí, kterých se to týká, jsou se situací již vyrozuměni.

Otevřením nového detašovaného pracoviště MŠ Jesenice bude celková kapacita státního předškolního vzdělávání v Jesenici necelých 400 míst. S výhledem dalšího rozšíření o plánovanou novou MŠ Horní Jirčany bude město moci vyhovět také dlouhodobým požadavkům rodičů na snížení počtů dětí v jednotlivých třídách. Prozatím byla snížena kapacita ve třídách v hlavní budově MŠ Jesenice V Úvoze, kde tak vzniká možnost přibírat děti i v průběhu školního roku.

 

Patička stránky

Dnes je 18. červenec 2019
Svátek má Drahomíra

Kalendář akcí // na červenec

Nejbližší připravovaná akce

Letní kino - Ženy v běhu

18. červenec 2019 // KULTURA

vstupné 80Kč, děti a senioři zdarma. Prodej vstupenek na místě

Mobilní rozhlas // registrace