Hlavní nabídka

Obsah stránky

Povolební situace v našem městě

čtvrtek, 08. listopad 2018 // Město

Vážení občané, přikládáme informace paní starostky Mgr. Radky Vladykové o povolební situaci.

Text // Jitka Chmelařová


Vážení a milí spoluobčané,

chtěla bych vás informovat o dosavadním vývoji povolební situace v našem městě.

Žalobu na neplatnost volby kandidáta ve volbách do obecního zastupitelstva, která byla podána z podnětu člena ODS, soud zamítl, hlasy nebyly přepočítány a ke změně v získaných mandátech nedošlo. Do ustavujícího zasedání zastupitelstva města trvá tzv. mezivolební období.

V posledních čtyřech letech bylo vedení města složeno ze zastupitelů pěti politických stran (ODS, ANO, Zelených pro Jesenici, KDU-ČSL, Strana republika). Koalice dokázala realizovat velké množství projektů technické infrastruktury města, projekty na ochranu přírody a krajiny, zajistit finance a projekt na novou základní školu, rozproudit společenský život ve městě a mnoho dalšího.

V uplynulých čtyřech letech byly nastaveny zásadní priority, se kterými šli členové stávající koalice i do voleb v roce letošním.

Za zásadní pro následující čtyři roky považujeme: urychlenou výstavbu nové základní školy ve Zdiměřicích dle vydaného stavebního povolení, rozšiřování kapacit předškolních zařízení, výstavbu zdravotního střediska, zlepšování dopravní obslužnosti města, udržení kulturního a společenského života, podpora sportovních a volnočasových spolků, stejně jako výstavbu nového sportoviště v místě, které bude dopravně dobře obslužné, ale nezatíží okolní bytovou zástavbu. Ochrana přírody a krajiny se stala další významnou aktivitou vedení města. Při každém realizovaném projektu je zásadní i jeho vliv na okolí v tom nejširším pojetí.

Za velmi důležité považujeme i udržení negativního postoje současného vedení města ke stávajícímu trasování dálnice D3 a Vestecké spojky, kdy se domníváme, že obě dvě silnice přinesou městu neúměrnou dopravní zátěž, stejně jako další negativní externality spojené s provozem automobilové dopravy jako jsou hluk a exhalace.

Stále si stojím za názorem, že široká koalice je pro město a jeho obyvatele ta nejlepší možná varianta.

V trvajícím mezivolebním období probíhají jednání zvolených stran. Dle mých informací zatím nebyla podepsána žádná koaliční smlouva.

V příštích dnech znovu oslovíme jednotlivé strany a pozveme je k jednacímu stolu o novém uspořádání vedení města. Hnutí ANO 2011 vyzve k jednání i STAN, neboť jejich zástupci druhou nejsilnější stranu dosud neoslovili.

O výsledcích jednání vás budeme informovat, stejně jako o termínu ustavujícího zasedání zastupitelstva.

 

Mgr. Radka Vladyková

Starostka


Diskuse ke článku // přidejte svůj názor

Patička stránky

Dnes je 23. duben 2019
Svátek má Vojtěch

Kalendář akcí // na duben

Nejbližší připravovaná akce

Cvičení v pomalém tempu s paní Kořínkovou a Skalníkovou

23. duben 2019 // SPORT

Mobilní rozhlas // registrace