Hlavní nabídka

Obsah stránky

Povolební vyjednávání

pátek, 16. listopad 2018 // Město

Vážení občané, starostka Radka Vladyková informuje o povolebním vyjednávání.

Text // Jitka Chmelařová


Povolební vyjednávání

Vážení spoluobčané, do dnešního dne (necelý týden před ustavujícím zastupitelstvem) není známo složení vedení města pro volební období 2018-2022.

Jak jsem minulý týden slíbila, oslovila jsem postupně všechny subjekty, které uspěly ve volbách, s nabídkou jednání. STAN na výzvu k jednání nereagoval. Následně jsem oslovila další strany, které jednání neodmítly, a uskutečnilo se setkání na téma budoucího uspořádání vedení města.

Včera proběhla schůzka zástupců stávajícího vedení města, zastupitelů zvolených za Hnutí ANO 2011, za Zelené a za Rozumný rozvoj - TOP 09.

Na setkání byly nejprve projednány zásadní body ze všech programových oblastí. Téměř na všech bodech byla shoda. Zástupci strany Zelených jen zdůraznili požadavek na větší informovanost občanů, navrhli proto na jednání (za podpory TOP 09) doplnění příslušného programového bodu o: zveřejňování podkladů pro jednání zastupitelstva, zveřejňování zápisů z jednání Rady města a také závazek vydávání více názorově vyváženého městského periodika. Po tomto doplnění došlo k programové shodě zúčastněných.

Kromě návrhu programu byl na jednání politickým partnerům předložen konkrétní návrh na budoucí personální složení Rady města, včetně určení odpovědnosti za jednotlivé oblasti. Zástupci Strany Zelených a TOP 09 nyní projednají předložený návrh koaliční dohody uvnitř svých subjektů.

Radka Vladyková, starostka

Patička stránky

Dnes je 23. květen 2019
Svátek má Vladimír

Kalendář akcí // na květen

Nejbližší připravovaná akce

Cvičení pro seniory

23. květen 2019 // SPORT

Mobilní rozhlas // registrace