Hlavní nabídka

Obsah stránky

ZmapujTo pro vaše náměty - statistiky duben 2018

úterý, 08. květen 2018 // Město

Apikace na hlášení námětů byla spuštěna v roce 2016. Od té doby přišlo celkem 354 fotohlášek. Vyřešili jsme jich 171. Bohužel dalších 112 je ve většině případů upozornění na stále se opakující psí a koňské výkaly, které proto zůstávají jako nevyřešené.

Text // Jitka Chmelařová


 

Co můžete aplikací hlásit?

Níže uvádíme jednotlivé kategorie, do kterých můžete mapovat vaše hlášení.

1/Odpady/čistota – drobný nepořádek, černá skládka, odpadkové koše, autovrak

2/ Příroda, parky, hřiště – poškozené hřiště, lavičky, závada na veřejné zeleni

3/ Doprava, silnice cyklostezky – poškozený chodník, cesta, svodidla, dopravní značky, semafor, špatné dopravní značení. 3/ Veřejné prostranství – poškozený chodník, cesta, zastávky, kanalizace, nebezpečná stavba.

4/ Zvířecí detektiv

5/ Ztráty a nálezy

6/ Ostatní hlášení – návrh na zlepšení, pochval to, jiný problém.

 

Jaká jsou častá hlášení?

Velmi často se objevují fotografie psích a koňských výkalů, poškození veřejné zeleně jízdou na koních a nepořádek u kontejnerových stání. Tyto hlášení také registrujeme, jen bohužel není možné na každé reagovat zalarmováním pracovní čety pro zajištění okamžitého úklidu. Stáje jsme již také několikrát vyrozuměli. Naším cílem v letošním roce je díky nasazení pěších hlídek městské policie zajistit kontroly v okolí cyklostezek a dětských hřišť, kde často k těmto problémům dochází a apelovat na majitele zvířecích mazlíčků, aby po sobě uklidili. Velmi si ceníme vašich námětů na zlepšení dopravního řešení, hlášení poškozených vozovek či dopravních značek. Také jsme za uplynulý rok s vaší pomocí zmapovali nespočet černých skládek a podařilo se nám uzavřít dlouho odložené autovraky, na které jste nás také v této aplikaci upozorňovali.

V případě dotazů k aplikacím ZmapujTO a Mobilní rozhlas nás neváhejte kontaktovat. Vaše dotazy a připomínky zodpovíme kdykoliv. Kontakt: jitka.chmelarova@mujesenice.cz, tel.775 775 980.

Patička stránky

Dnes je 27. červen 2019
Svátek má Ladislav

Kalendář akcí // na červen

Nejbližší připravovaná akce

Cvičení pro seniory

27. červen 2019 // SPORT

Mobilní rozhlas // registrace