Hlavní nabídka

Obsah stránky

Mezigenerační centrum

Mezigenerační centrum (dále jen MGC) vniklo s podporou vedení města na jaře roku 2016.

MGC jako součást městských aktivit volného času, se nachází přímo v centru Jesenice na Městském úřadě, ve Společenské klubovně ( bývalý vchod PČR ). Aktivity zašťiťuje přímo MGC.

Aktivní seniorka, která vymýšlí aktivity pro seniory

JUDr. Jarmila Škvrnová tel. 605228871, email: skvrnova.jarmila@seznam.cz .

Vedení města Jesenice poskytuje zájemcům pestrý program a spoustu možností trávení volného času.

MGC plní velice důležitou společenskou úlohu, zejména pro občany v seniorském věku, ale některými akcemi je otevřené všem generacím. Realizací akcí se tak otevírají lidem možnosti využití volnočasových aktivit, ať už se jedná o možnost účastnit se vzdělávacích, kulturních, sportovních aktivit, navštívit v rámci výletů zajímavá místa, setkat se se svými vrstevníky, navázat přátelské vztahy apod. Pro všechny je odměnou, když lidi cítí, že někam patří, že je to místo, kde se něco dozvědí, naučí, kde mohou např. také oslavit v rámci své generace narozeniny, kde mohou ukázat, co ještě umějí, co je baví a co je spojuje. Je to komunita, kde se scházejí a rozumějí si lidé různých profesí

Aktuálně

Aktuálně senioři MGC cvičí ve společenském sále v pondělí od 10:30 do 11:30 a každé úterý ve společenské klubovně. Na tyto kurzy je možné se kdykoliv přidat. Vstup pro veřejnost zdarma. 

 

Pro více informací volejte JUDr. Jarmila Škvrnová tel. 605228871.

Universita 3.věku

V tuto chvíli bylo zakončeno studium pro letošní rok. Od září bude Universita 3. věku opět probíhat ve Společenské klubovně. 

Každé pondělí probíhá kurz Univerzity 3. věku pro přihlášené, a to od 9.30 do 12.00 hod. (v současné době probíhají 2 kurzy - Gian Lorenzo Bernini - genius evropského baroka - Včelařský rok. V těchto dvou kurzech probíhá výuka vždy pro 15 účastníků. Info o U3V najdete v Jesenickém kurýru před zahájením. Univerzita 3. věku je otevřena všem zájemcům z řad seniorů města Jesenice. Účastníci hradí kurzovné ve výši 300,- Kč za kurz Univerzitě.

V návaznosti na jednotlivé kurzy, organizuje MGC tématické akce, a to , ať to jsou přednášky nebo cesty za poznáním. Např. - v návaznosti na kurz Lidské zdraví – byla zorganizována přednáška MUDr, Biljakové – tato přednáška byla předem avizována v Kurýru i pro veřejnost, účast však byla především z řad seniorských studentů, - v návaznosti na kurz Kouzelná geometrie byl zorganizován výlet po vybraných architektonických zajímavostech po Praze , a to veřejnou dopravou, účast nabídnuta všem, bohužel se zúčastnili pouze seniorští studenti, - v návaznosti na kurz Astronomie byl zorganizován výlet do Ondřejova, také šla nabídka všem, pokud jde o zajištění dopravy, využili jsme 3 aut studentů, - nyní máme naplánován tématický výlet do Arboreta do Kostelce nad Černými lesy, a to v návznosti na kurz Myslivost, máme tam zajištěnou přednášku odborníka ze Zemědělské Univerzity a prohlídku arboreta požádali jsme obec o zajištění mikrobusu, mám informaci, že máme schváleno, v opačné případě bychom jeli auty a sdružili se, - na květen jsme naplánovali v návaznosti na kurz U3V, který nyní probíhá, výlet na zámek Koleč, kde je nově umístěno včelařské muzeum. V květnu 2018 budou probíhat promoce, dalších 8 studentů v rámci U3V bude úspěšně promovat.

V lednu promovali 4 studenti – senioři.

Cvičení s lektorkou Mgr. Vlaďkou Vackovou

Od 1.4. bude každý pátek pravidelně probíhat e společenské klubovně cvičení pro seniory ( již jsme vyzkoušli zkušební lekce a jsou to přátelská cvičení se stuhou, s balónky, různá protahovací cvičení), a to od 10.30 do 11.30. Počet míst je však omezen. Tyto akce jsou otevřené všem seniorům města Jesenice. Cvičení se hradí na místě - 30 Kč.

Přátelská posezení při muzice

Mimořádně organizujeme posezení při muzice, do počtu 20 seniorů, občerstvení si zajišťujeme ve vlastní režii ( členové klubu )

Mimořádné akce pro veřejnost

Občas jsou organizovány různé přednášky, vždy jsou zváni k účasti občané Jesenice. Mimořádné akce, které organizuje MGC jsou uvedeny v Jesenickém kurýru.

Tyto akce organizujeme mimořádně a jsou pro širokou veřejnost.

Jak se stát součástí MGC?

Sledujte v Jesenickém kurýru plán akcí a přijďte společně posedět. Můžete se také přihlásit na Universitu 3.věku

Patička stránky

Dnes je 21. říjen 2019
Svátek má Brigita

Kalendář akcí // na říjen

Nejbližší připravovaná akce

Duchovní slovo v kapli sv.Prokopa 27.10.2019

27. říjen 2019 // KULTURA

Mobilní rozhlas // registrace